Istanbul Photo Tours, Photography Tours, Photography Workshops, Turkey, Street Photography

İstanbul Sokak Fotoğrafçılık Turu

İstanbul Fotoğraf Turları; her köşesinden tarih ve kültür fışkıran, sur içi olarak adlandırılan tarihi şehir merkezinde yapılan sokak fotoğrafçılığına odaklanmış günlük bir fotoğraf turudur. 1500 yıllık bir imparatorluk başkenti olan İstanbul’da; Roma, Bizans ve Osmanlı gibi üç büyük medeniyetin mirasına tanıklık ederken fotoğraf becerilerini geliştirmek isteyen fotoğrafçılar için İstanbul Sokak Fotoğrafçılığı turu.

Asset 11

Deneyim

Asset 13

Süre

icon1

Katılımcı Sayısı

icon5

Ücret

nedir

İstanbul Sokak Fotoğrafçılığı Turu, Fotoğrafçı Enis Yücel’in organize ettiği kişiye özel bir fotoğraf yürüyüş turudur. Her seviyeden fotoğrafçılar için öğretici bir fotoğraf atölyesi turu olmayı hedeflediğinden, İstanbul Fotoğraf Turları, ister fotoğrafçılığa yeni başlayan ister amatör bir fotoğrafçı veya belirli konularda çalışmak isteyen ileri seviyede profesyonel bir fotoğrafçı olsun, katılımcıların ihtiaçlarına göre özel olarak düzenlenmektedir.

Foto Gezisi sırasında göreceğiniz fotoğraf tekniği eğitime ek olarak, fotoğrafçılığa bakış açınız ile ilgili de ufuk açıcı tavsiyeler alacaksınız.

konular

~ neler öğrenebilirsiniz

Kamera Kullanımı

Kameranızın temel ayarlarını öğrenme ve bu ayarların işlevlerini anlama. Histogram,Işık ölçümü gibi temel kavramları anlama.

İpuçları & Pratik Bilgiler

Sokak fotoğrafçılığı ipuçları, püf noktaları ve teknikleri Sokakta yabancılar ile iletişim kurma. İnsan fotoğraflarında yüz ifadeleri, duygu ve davranışları yakalayabilme

Temel Fotoğrafçılık

Pozlama, kompozisyon ve ışık bilgisinin anlaşılması. Kompozisyon bilgisi ve teknikleri.

Fotoğraf Rehberliği

Vizyon ve fotoğraf stili, kendi vizyonunuzu anlama ve farkında olma. Sokak fotoğrafçılığında sokak portreleri ve anlık / gizli (candid) portreler.

sık sorulan sorular

~ daha önce sorulan sorular cevaplar

Turkish Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Turkish Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Fotoğraf atölye, fotoğrafçılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak bir eğitim sürecidir. Fotoğraf atölyeleri (veya workshoplar), size; sahada, ister stüdyo olsun ister sokak ya da herhangi bir açık alanda, fotoğraf tekniklerini veya fotoğraf işleme (post prodüksiyon) öğretmek için tasarlanmıştır.
Cep telefonu hariç herhangi bir dijital kamera ile workshop turuna katılabilirsiniz. Özel bir lens sahibi olmanıza gerek yoktur. Detayları konuşmak için lütfen iletişime geçiniz… Fotoğraf turuna katılma amacınız spesifik alanlarda çalışma amacı taşıyorsa size gerekli olan ekipmanları öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz.

yorumlar

~ önceki katılımcılar ne düşünüyor

Peter Sandler, İstanbul Fotoğraf Turu sırasında İstanbul'un eski şehir merkezinde güvercinleri fotoğraflarken.
Harikulade sabah turu ve yetenekli bir fotoğrafçı
Peter Sandler
Afrika’daki bir safariden dönüş yolunda İstanbul’da yedi saatlik bir mola süremiz vardı. Enis ile birlikte, sabahın erken saatlerinde bir sokak fotoğrafçılık turu kulağa hoş geliyordu. Ancak sabah gün doğmadan saat 5 gibi Karaköy’de buluşacağımız noktaya giderken 3 saatlik uyku ile nasıl başedeceğimizi düşünmeden de edemedim. Ancak, Enis ile buluştuğumuzda daha ilk ‘merhaba ve samimi tanışma’ ile, bir anda tüm ruh halim değişti ve keyifli bir zaman geçireceğimi anladım.
participant-phtotaylan-turan-istanbul-fotograf-gezisi
Faydalı, Eğlenceli, Samimi
Taylan Turan
Enis Bey ile geçirdiğimiz günün özeti bu olsa gerek; faydalı, eğlenceli, samimi… Workshop sayesinde daha farklı bir bakış açısına sahip olmaya başladım. Fotoğraf konusundaki tecrübelerini / tavsiyelerini oldukça samimi ve sabırlı bir şekilde aktardı, aldığım eğitimin etkilerini fotoğraflarımda şimdiden görebiliyorum. Teşekkür ederim Enis Bey. :)
Rick Hayman, İstanbul Fotoğraf Turu esnasında dökümcü ustalarını fotoğraflarken...
Enis ile geçen 2 gün
Rick Hyman
İstanbul’a ilk gezimizdi. Yaptığım seyahatleri travelisbeautiful.com sitesinde yayınlayan bir fotoğrafçıyım. İstanbul ziyaretimizde fotoğraf gezinin önemli bir parçası olacaktı. Ansel Adam’ın dediği gibi, iyi bir fotoğraf çekmek, nerede durulacağını bilmekle ilgilidir. İstanbul’da duracak o kadar çok yer var ki. Bende Enis gibi bir profesyonelle tur yapmanın faydalı olacağına karar verdim ve websitesini inceledim. Çalışmalarını gerçekten büyüleyici ve iddialı buldum. E-posta yoluyla Enis’e ulaştım, gayet yardımsever ve itinalı idi. Neleri fotoğraflamaktan zevk alabileceğimizi tartıştık.

fotoğraf galerisi

~ Istanbul fotoğraf turlarından kareler

Ne tür fotoğraflar çekebileceğinizi deneyimleyin. İstanbul Fotoğraf Turu rotası, turun içeriğine ve nasıl bir içerik belirlediğimize göre değişebilir. Galeriler, Haliç, Sultanahmet, Süleymaniye, Balat, Eminönü ve Boğaziçi gibi farklı semtlerden kareleri içermektedir.

Sokak Fotoğrafları / renkli

Previous slide
Next slide

Sokak Fotoğrafları / siyah & beyaz

Previous slide
Next slide

tur & workshoplar

~ diğer fotoğraf turları ve workshoplar

Diğer eğitici fotoğraf turları ve atölyelerine aşağıdan göz atabilirsiniz. Eğer farklı bir fotoğraf eğitimi arıyorsanız aşağıdaki diğer workshopları ve turları inceleyebilirsiniz.

daha fazla bilgi almak isterseniz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin İletişime Geçin

PORTFOLIO

STORIES

WORKSHOPS/TOURS

MOTION

ABOUT

Curated content, mailed monthy.

Subscribe to my newsletter and don’t miss new articles, upcoming photography workshops and learning materials.

© 2021 Enis Yücel Photography. All rights reserved. The material on this site may not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Enis Yücel.