Özel Fotoğraf Dersleri, Yüz yüze veya online olarak Zoom/ Skype üzerinden canlı olarak yapılmaktadır.

Kişiye Özel Fotoğraf Dersleri

Bu eğitim kişiye özel (1’e1) ve online (canlı) olarak Zoom ya da Skype üzerinden gerçekleştirilen fotoğraf derslerinden oluşmaktadır. Ve bu eğitim tamamen özelleştirilebilir niteliktedir. Bu, şu demektir; hangi konuda eğitim almak isterseniz bu konuyu sizin talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda karşılıklı belirleyebiliriz. Ancak eğer gerekli olduğu takdirde, size farklı konularla başlamanızı tavsiye edebilirim. Bu tamamen sizinle yapacağımız ön-görüşmede ortaya çıkacaktır. 30 dk’lık ön görüşmeler tamamen ücretsizdir.

Neler öğreneceksiniz

For in-person lessons, your lesson can be anything from field work, operating your camera, focusing techniques, filters, reading and interpreting a scene, composition, asset management, post processing – and everything in between. fotoğrafın görsel diline ait konular, mesela; kompozisyon bilgisi, görsel unsurlar, bakış açısı, denge ve benzeri konular da olabilir. İsterseniz hemen öğrenmeye başlayalım ve bu arada sizin de zihninizde fotoğrafçılık bilgisine dair genel bir çerçeve oluşabilsin. Fotoğrafçılık bilgisini kabaca aşağıdaki gibi kategorize edebiliriz :

 

TEKNİK BİLGİLER :

Işık: Işık türleri, doğal ışık, yapay ışık, ışığın kalitesi, yansıma vb.
Diyafram:Lens, lens türleri, ışık durakları, odak uzaklık, netleme, net alan derinliği vb.
odak uzaklık, netleme, net alan derinliği vb.
Enstantane: Perde hızı, pozlama süresi, hareketi dondurma, hareketi flulaştırma, pan vb.
ISO: Işık hassasiyeti (film hızı),
ton aralığı, gren (noise),
Pozlama : Pozlamayı anlama, uygun pozlama, yaratıcı pozlama, pozlama hataları, uzun pozlama, kontrast vb.

GÖRSEL BİLGİLER :

Görsel Unsurlar: Şekiller ve çizgiler, renkler, formlar (biçim), ton…
Kompozisyon: Kadraj oluşturma, kompozisyon bilgisi (prensipleri),
yerleştirme, düzenleme, çekim açıları, denge, uyum, gecikme, yönlendirme, kontrast, katmanlar vb,

KAVRAMSAL BİLGİLER :
Fotoğrafçının vizyonu, bakış açısı, niyeti, görsel dil, kararlar, yaklaşım, estetik, bilinç, fotoğrafını çekeceğiniz bir sahnenin okunması vb.

DİJİTAL SÜREÇLER: Fotoğraf işleme (editing/post-process), doğru bir fotoğrafla işleme yaklaşımı, fotoğraflarınızı arşivleme, portfolyo oluşturma/düzenleme, gibi konular ya da bunların alt konuları.

Gördüğünüz üzere öğrenilecek konular hayli fazla ve burada belirtilmeyen diğer alt konular da mevcut. Bunların hepsini bir kaç derste tam anlamıyla öğrenmek mümkün değildir. Bu nedenle bu kişiye özel fotoğraf derslerinin konusunu sizinle görüştükten sonra birlikte belirlememiz en doğru yaklaşım olacaktır.

 

Bu eğitim kişiye özel yüz yüze veya online (canlı) olarak Zoom ya da Skype üzerinden gerçekleştirilen fotoğraf derslerinden oluşmaktadır., Sokak Fotoğrafçılığı -Portre, Türkiye, Gaziantep, Siyah Beyaz Portreler
Özel Fotoğraf Dersleri, Yüz yüze veya online olarak Zoom/ Skype üzerinden canlı. Portföy Değerlendirmesi - Portföyünüzü nasıl hazırlamalısınız.
 • Özel Ders (Saat) 275 TL

  Saat başına ders ücretidir.

   PORTFOLIO

   STORIES

   WORKSHOPS/COURSES

   MOTION

   ABOUT

   Curated content, mailed monthy.

   Subscribe to my newsletter and don’t miss new articles, upcoming photography workshops and learning materials.

   © 2021 Enis Yücel Photography. All rights reserved. The material on this site may not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Enis Yücel. 

   PORTFOLYO

   FOTO-HİKAYELER

   WORKSHOPS/COURSES

   MOTION

   HAKKINDA

   Eposta üyeliği

   Abone olarak, yeni fotoğraf turlarından, fotoğraf ile ilgili e-kitap, video gibi eğitim materyallerinden anında haberdar olabilirsiniz.

   © 2020 Enis Yücel Photography. Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yer alan yazılı ve görseller materyallerın tüm telif hakları Enis Yücel’e aittir. Bu materyallerin yazılı izin alınmaksızın kullanılması, kopyalanması, dağıtılması, dijital ya da baskı olarak saklanması ve diğer tüm kullanımları kanun dışıdır.

   E-Bülten Üyeliği

   E-Bültene abone olarak, yeni fotoğraf turlarından, fotoğraf ile ilgili e-kitap, video gibi eğitim materyallerinden anında haberdar olabilirsiniz.