Istanbul Photo Tours, Photography Tours, Photography Workshops, Turkey, Street Photography
Özel Fotoğraf Dersleri, Yüz yüze veya online olarak Zoom/ Skype üzerinden canlı olarak yapılmaktadır.

Kişiye Özel Fotoğraf Dersleri

Bu eğitim kişiye özel (1’e1) ve online (canlı) olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilen fotoğraf derslerinden oluşmaktadır. Ve bu eğitim tamamen özelleştirilebilir niteliktedir. Bu, şu demektir; hangi konuda eğitim almak isterseniz bu konuyu sizin talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda karşılıklı belirleyebiliriz. Ancak eğer gerekli olduğu takdirde, size farklı konularla başlamanızı tavsiye edebilirim. Bu tamamen sizinle yapacağımız ön-görüşmede ortaya çıkacaktır. 30 dk’lık ön görüşmeler tamamen ücretsizdir.

Neler öğreneceksiniz

Kişiye özel 1’e 1 derslerde içerik sizin ihtiyaçlarınıza göre birlikte belirlenebilir. Ör: Kameranızın detaylı kullanımına ait dersler, netleme, fotoğrafı çekilecek bir sahnenin incelenmesi ve analiz edilmesi, kompozisyon teknikleri, fotoğraf arşivi yönetimi, fotoğraf işleme ve editing gibi başlıklar bu içeriklerden sadece bazılarıdır. Fotoğrafın görsel diline ait konular, mesela; detaylı kompozisyon oluşturmada farklı yaratıcı teknikler, görsel unsurlar, fotoğrafa yaklaşım ve algı, fotoğrafçının niyeti ve amacı, görsel denge ve benzeri konular da olabilir. İsterseniz hemen öğrenmeye başlayalım ve bu arada sizin de zihninizde fotoğrafçılık bilgisine dair genel bir çerçeve oluşabilsin. Fotoğrafçılık bilgisini kabaca aşağıdaki gibi kategorize edebiliriz :

 

TEKNİK BİLGİLER :

Işık: Işık türleri, doğal ışık, yapay ışık, ışığın kalitesi, yansıma vb.
Diyafram:Lens, lens türleri, ışık durakları, odak uzaklık, netleme, net alan derinliği vb.
odak uzaklık, netleme, net alan derinliği vb.
Enstantane: Perde hızı, pozlama süresi, hareketi dondurma, hareketi flulaştırma, pan vb.
ISO: Işık hassasiyeti (film hızı),
ton aralığı, gren (noise),
Pozlama : Pozlamayı anlama, uygun pozlama, yaratıcı pozlama, pozlama hataları, uzun pozlama, kontrast vb.

GÖRSEL BİLGİLER :

Görsel Unsurlar: Şekiller ve çizgiler, renkler, formlar (biçim), ton…
Kompozisyon: Kadraj oluşturma, kompozisyon bilgisi (prensipleri),
yerleştirme, düzenleme, çekim açıları, denge, uyum, gecikme, yönlendirme, kontrast, katmanlar vb,

KAVRAMSAL BİLGİLER :
Fotoğrafçının vizyonu, bakış açısı, niyeti, görsel dil, kararlar, yaklaşım, estetik, bilinç, fotoğrafını çekeceğiniz bir sahnenin okunması vb.

DİJİTAL SÜREÇLER: Fotoğraf işleme (editing/post-process), doğru bir fotoğrafla işleme yaklaşımı, fotoğraflarınızı arşivleme, portfolyo oluşturma/düzenleme, gibi konular ya da bunların alt konuları.

Gördüğünüz üzere öğrenilecek konular hayli fazla ve burada belirtilmeyen diğer alt konular da mevcut. Bunların hepsini bir kaç derste tam anlamıyla öğrenmek mümkün değildir. Bu nedenle bu kişiye özel fotoğraf derslerinin konusunu sizinle görüştükten sonra birlikte belirlememiz en doğru yaklaşım olacaktır.

 

Bu eğitim kişiye özel yüz yüze veya online (canlı) olarak Zoom ya da Skype üzerinden gerçekleştirilen fotoğraf derslerinden oluşmaktadır., Sokak Fotoğrafçılığı -Portre, Türkiye, Gaziantep, Siyah Beyaz Portreler
Özel Fotoğraf Dersleri, Yüz yüze veya online olarak Zoom/ Skype üzerinden canlı. Portföy Değerlendirmesi - Portföyünüzü nasıl hazırlamalısınız.

Nasıl katılacaksınız / Neler yapmalısınız

Özel Fotoğraf Dersleri almaya kesin karar verdikten sonra süreç şu aşağıdaki gibi işleyecek :

 1. Ne kadar süre ile (2,10 veya 15 saat üstü) ders alacağınızı belirliyorsunuz.
 2. İletişim formunu doldururken hangi konularda eğitim almak istediğinizi bana yazıyorsunuz. (Benimle daha sonra yine iletişim kurabilirsiniz).
 3. Bu mesajınıza email ile en geç 48 saat içinde yanıt dönüyorum.
 4. İhtiyaçlarınıza göre ders konularını, ve ders gün/saatini belirliyoruz.
 5. Ders Zamanı! Zoom yazılımı üzerinden bağlantıya geçip keyifli ve öğretici aynı zaman ufuk açıcı bir öğrenme sürecine başlıyoruz.

 

Birlikte geçirdiğimiz süre boyunca size mümkün olduğunca çok şey öğretmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ayıracağınız zaman ve harcayacağınız bedel için en yüksek verimi almanızı tüm samimiyetimle istiyorum.

Özel Fotoğraf Dersleri
 • Özel Ders (+ 16) 500 TL

  16 saat ve üstü eğitim satın alındığındaki saat başına ders ücretidir.

 • Özel Ders (10 saat) 750 TL

  10 saatlik eğitim satın alındığındaki saat başına ders ücretidir.

 • Özel Ders ( 2 saat) 900 TL

  2 saatlik tek sefer ders ücretidir.

Ayrıca isterseniz bu eğitimi arkadaşınıza hediye de edebilirsiniz.

PORTFOLIO

STORIES

WORKSHOPS/TOURS

MOTION

ABOUT

Curated content, mailed monthy.

Subscribe to my newsletter and don’t miss new articles, upcoming photography workshops and learning materials.

© 2021 Enis Yücel Photography. All rights reserved. The material on this site may not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Enis Yücel. 

PORTFÖY

FOTO-HİKAYELER

ATÖLYE / KURSLAR

MOTION

HAKKINDA

SİZİN İÇİN SEÇİLMİŞ İLGİNÇ KONULAR POSTA KUTUNUZA GELSİN

E-Bültene abone olarak, yeni fotoğraf turlarından, fotoğraf ile ilgili e-kitap, video gibi eğitim materyallerinden anında haberdar olabilirsiniz.

© 2022 Enis Yücel Photography. Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yer alan yazılı ve görseller materyallerın tüm telif hakları Enis Yücel’e aittir. Bu materyallerin yazılı izin alınmaksızın kullanılması, kopyalanması, dağıtılması, dijital ya da baskı olarak saklanması ve diğer tüm kullanımları kanun dışıdır.