Osmanlı'nın Payitahtı

İstanbul

Kişiye Özel Sokak Fotoğrafçılığı Turu

Fotoğrafçılar ve fotoğraf tutkunları için yine bir fotoğrafçı tarafından tasarlandı.

Gerçek keşif yolculuğu, yeni manzaralar aramaktan değil, yeni gözlere sahip olmaktan ibarettir.

Marcel Proust

Fransız Romancı & Eleştirmen

Kişiye Özel Tur

İstanbul Fotoğraf Turları

İstanbul Fotoğraf Turları; her köşesinden tarih ve kültür fışkıran, sur içi olarak adlandırılan tarihi şehir merkezinde yapılan sokak fotoğrafçılığına odaklanmış günlük bir fotoğraf turudur. 1500 yıllık bir imparatorluk başkenti olan İstanbul’da; Roma, Bizans ve Osmanlı gibi üç büyük medeniyetin mirasına tanıklık ederken fotoğraf becerilerini geliştirmek isteyen fotoğrafçılar için İstanbul Sokak Fotoğrafçılığı turu kaçırılmayacak bir fırsat…

İstanbul Fotoğraf Gezileri, Ayasofya Camii

Genel Bakış

İstanbul Sokak Fotoğrafçılığı Turu, Fotoğrafçı Enis Yücel’in organize ettiği kişiye özel bir fotoğraf yürüyüş turudur. Her seviyeden fotoğrafçılar için öğretici bir fotoğraf atölyesi turu olmayı hedeflediğinden, İstanbul Fotoğraf Turları, ister fotoğrafçılığa yeni başlayan ister amatör bir fotoğrafçı veya belirli konularda çalışmak isteyen ileri seviyede profesyonel bir fotoğrafçı olsun, katılımcıların ihtiaçlarına göre özel olarak düzenlenmektedir.

Foto Gezisi sırasında göreceğiniz fotoğraf tekniği eğitime ek olarak, fotoğrafçılığa bakış açınız ile ilgili de ufuk açıcı tavsiyeler alacaksınız.

İstanbul Foto Turu Kimler İçin Uygundur

Turkish Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Turkish Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

İstanbul’u ziyaret eden gezginler veya İstanbul’da yaşayan ve sokak fotoğrafçılığına odaklanmak isteyen fotoğrafseverler

Fotoğrafçılığa yeni başlamış ve fotoğraf makinalarını otomatik çekim modunun yanısıra diğer özellikleri ile birlikte daha profesyonel bir şekilde kullanmayı öğrenmek isteyenler.

Fotoğraf bilgi ve çekim becerilerini daha ileri seviyeye taşımak isteyen ve bununla beraber portföylerine daha profesyonel ve güçlü fotoğraflar eklemek isteyenler.

who wants to work on specific topics or themes or just to have guidance of a local photographer to help them develop their portfolios.

Istanbul Fotoğraf Turu, Fotoğraf Proje Değerlendirmesi

Neler Öğrenebilirsiniz / Neler Öğreneceksiniz

İstanbul Sokak Fotoğrafçılığı Turu eğitici amaçlı olarak hazırlanmış bir yürüyüş turudur. Tur esnasından, 10 yıldan fazla süredir edindiğim tecrübelerimi sizle ile paylaşıyor olacağım. Atölye çalışması sırasında amacım, sizlere klişe fotoğrafların bir adım ötesine geçerek, fotoğraflarınızı nasıl daha etkin, güçlü ve başarılı bir şekilde oluşturabileceğinize dair faydalı bilgiler vermek olacak. Amacımız, fotoğraf çekmenin, tek taraflı bir aktivite olmadığı, aynı zamanda sokakta fotoğraf çekerken tanımadığınız insanlarla iletişime girmenin, onlarla etkileşimde bulunmanın, fotoğraflarına ne tür pozitif katkılar verebileceğini size göstermek olacak.

  • Fotoğraf makinanızın temel fonksiyonlarının kullanımı
  • Makinanızdaki ileri düzey çekim modlarının korkulu rüyanız olmaktan çıkması
  • Doğru, Optimal ve Yaratıcı Pozlama teknikleri
  • Histogram,Işık ölçümü gibi temel kavramları anlama
  • Sokak fotoğrafçılığı ipuçları, püf noktaları ve teknikleri
  • Sokakta yabancılar ile iletişim kurma
  • İnsan fotoğraflarında yüz ifadeleri, duygu ve davranışları yakalayabilme
  • Fotoğraflar ile hikaye anlatımı
  • Sokak fotoğrafçılığında sokak portreleri ve anlık / gizli (candid) portreler
  • Vizyon ve fotoğraf stili, kendi vizyonunuzu anlama ve farkında olma
İstanbul Fotoğraf Turları, Çemberlitaş

İstanbul Fotoğraf Turları Fotoğraf Galerisi

İstanbul Fotoğraf Turu ile ilgili galerileri inceleyebilir ve neler çekilebileceğine dair fikir edinebilirsiniz. İstanbul Fotoğraf Turu rotası, turun içeriğine ve nasıl bir içerik belirlediğimize göre değişebilir. Ama size genel anlamda fotoğraf turu rotası hakkında fikir vermesi için Haliç, Sultanahmet, Süleymaniye, Balat, Eminönü ve tabii ki Boğaz gibi mahalleleri içeren alışılagelmiş sokak fotoğrafı tur rotasından görüntüleri gösteren galeriler hazırladım.

Iconic Buildings & landmarks

Previous
Next

Streets / color

Previous
Next

Streets / Black & White

Previous
Next

Katılımcı Görüşleri

~ Fotoğraf Turu'na katılanlardan görüşler

participant-phtotaylan-turan-istanbul-fotograf-gezisi
Faydalı, Eğlenceli, Samimi
Taylan Turan
Enis Bey ile geçirdiğimiz günün özeti bu olsa gerek; faydalı, eğlenceli, samimi… Workshop sayesinde daha farklı bir bakış açısına sahip olmaya başladım. Fotoğraf konusundaki tecrübelerini / tavsiyelerini oldukça samimi ve sabırlı bir şekilde aktardı, aldığım eğitimin etkilerini fotoğraflarımda şimdiden görebiliyorum. Teşekkür ederim Enis Bey. :)
Rick Hayman, İstanbul Fotoğraf Turu esnasında dökümcü ustalarını fotoğraflarken...
Enis ile geçen 2 gün
Rick Hyman
İstanbul’a ilk gezimizdi. Yaptığım seyahatleri travelisbeautiful.com sitesinde yayınlayan bir fotoğrafçıyım. İstanbul ziyaretimizde fotoğraf gezinin önemli bir parçası olacaktı. Ansel Adam’ın dediği gibi, iyi bir fotoğraf çekmek, nerede durulacağını bilmekle ilgilidir. İstanbul’da duracak o kadar çok yer var ki. Bende Enis gibi bir profesyonelle tur yapmanın faydalı olacağına karar verdim ve websitesini inceledim. Çalışmalarını gerçekten büyüleyici ve iddialı buldum. E-posta yoluyla Enis’e ulaştım, gayet yardımsever ve itinalı idi. Neleri fotoğraflamaktan zevk alabileceğimizi tartıştık.
Peter Sandler, İstanbul Fotoğraf Turu sırasında İstanbul'un eski şehir merkezinde güvercinleri fotoğraflarken.
Harika bir tur, Yetenekli bir fotoğrafçı
Peter Sandler
Afrika’daki bir safariden dönüş yolunda İstanbul’da yedi saatlik bir mola süremiz vardı. Enis ile birlikte, sabahın erken saatlerinde bir sokak fotoğrafçılık turu kulağa hoş geliyordu. Ancak sabah gün doğmadan saat 5 gibi Karaköy’de buluşacağımız noktaya giderken 3 saatlik uyku ile nasıl başedeceğimizi düşünmeden de edemedim. Ancak, Enis ile buluştuğumuzda daha ilk ‘merhaba ve samimi tanışma’ ile, bir anda tüm ruh halim değişti ve keyifli bir zaman geçireceğimi anladım.

PORTFOLIO

STORIES

WORKSHOPS/COURSES

MOTION

ABOUT

Curated content, mailed monthy.

Subscribe to my newsletter and don’t miss new articles, upcoming photography workshops and learning materials.

© 2021 Enis Yücel Photography. All rights reserved. The material on this site may not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Enis Yücel. 

PORTFOLYO

FOTO-HİKAYELER

WORKSHOPS/COURSES

MOTION

HAKKINDA

Eposta üyeliği

Abone olarak, yeni fotoğraf turlarından, fotoğraf ile ilgili e-kitap, video gibi eğitim materyallerinden anında haberdar olabilirsiniz.

© 2020 Enis Yücel Photography. Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yer alan yazılı ve görseller materyallerın tüm telif hakları Enis Yücel’e aittir. Bu materyallerin yazılı izin alınmaksızın kullanılması, kopyalanması, dağıtılması, dijital ya da baskı olarak saklanması ve diğer tüm kullanımları kanun dışıdır.

E-Bülten Üyeliği

E-Bültene abone olarak, yeni fotoğraf turlarından, fotoğraf ile ilgili e-kitap, video gibi eğitim materyallerinden anında haberdar olabilirsiniz.